Založ si blog

Stačí poriadne pridať na výplatách, chalani!

Neskutočne sa bavím na tých starostiach „kapitánov priemyslu“ a „služobníkov slovenského ľudu“, teda na vláde a premiérovi Ficovi….vraj :„Za najväčšiu výzvu tohto roku považujem nedostatok pracovnej sily. Ak sme absolvovali na konci roka 2017 celý rad stretnutí s profesijnými organizáciami alebo so zástupcami rôznych typov priemyslu, tak všade rezonovala tá istá otázka: Čo urobíme spoločne, aby sme našli na trhu na Slovensku ešte nejakú časť pracovnej sily, ktorá je dnes nezamestnaná a ktorú by sme vedeli zaradiť do pracovnej činnosti, alebo potom aké iné opatrenia je vláda SR v spolupráci so zamestnávateľmi ochotná urobiť,“ povedal premiér Slovenskej republiky a predseda Sociálnej demokracie „Smer“ Robert Fico…nuž, tak nech sa opýta ľudu slovenského, čo EŠTE TREBA urobiť. Každý mu odpovie: Tak zvýšte platy – a to poriadne!!!! Splňte Dzurindov nedodržaný sľub „o dvojnásobných platoch“…veď len a len preto sme liezli do Európskej únie a do Eurozóny, aby sa nám platy vyrovnali s takým Rakúskom či Nemeckom….

Nuž ale to by museli mzdy stúpnuť i na viac ako dvojnásobok.

Dovtedy netrepte hlúposti pán premiér: našinci kto môže uteká pracovať „na Západ“, áno , stále je to Západ kam utekáme za prácou, a ak tu budú obsadzovať miesta cudzinci iba preto, že doma nezarobia ani tých 300 Eur za mesiac a u nás „pohodlne“ odložia výplatu a pošlú ju ženám domov, potom sme sa zaradili – už sme naozaj kolóniou a do 30 rokov nás ako obyvateľov vymenia tí, čo prichádzajú…na rozdiel od toho, Slovákov bude veľa v Čechách, ale enklávy Slovákov budú po celom svete – len doma nebudeme…lebo nie je iba nespokojnosť so samotnými platmi, ale i s tým, aká buzerácia je na pracoviskách, aké perspektívy majú zamestnané pokladníčky v obchodných sieťach (ak ich zamenia tohto roku automaty vo väčšine predajní) a aké perspektívy majú všetci, ktorých naženiete do montovní tohto roka (lebo automaty budú do 24 mesiacov i tam)

A potom? Potom vymeníme my vás, pán premiér a predseda, ale i vás, páni vlastníci…ved to bude vo volebnom roku 2020!

Ako Hitler „reintegroval“ Poľsko, Československo a kto dnes vidí vzor v tom

19.01.2018

Ukrajina prijala Zákon o reintegrácii Donbasu do Ukrajiny. Prečo nám to presne pripomína inú, Tretiu ríšu fašistického Nemecka, ktorá Hitlerovým pokynom "reintegrovala" Rakúsko, Československo, viac »

Babylonské slovenské zmätenie, alebo len ideologický zmätok?

13.01.2018

A je to tu - nedoštudovanie vlastnej histórie sa dnes už prejavuje v politike, v masmédiách, všade kde sa dá pojmami spôsobiť zmätok ako z legiend o Babylonskom zmätení jazykov.... Lebo čo viac »

Sloni v exekučnom porceláne – Slovensko

15.11.2017

Exekučný súd vraj zatiaľ prešľapuje na mieste. Vraj od marca 26 exekútorov vyhlásilo, že nespĺňajú všetky požiadavky pre elektronické prideľovanie a časť z nich sa rozhodla pre penziu. viac »

Kalifornia, požiar

V Prahe horí hotel, dvaja ľudia zahynuli

20.01.2018 19:29

Pražskí hasiči zasahujú pri požiari hoteli v Náplavní ulici neďaleko Masarykovho nábrežia.

Turecko, Sýria

Rusi nechcú provokovať Turkov a sťahujú vojakov zo severnej Sýrie

20.01.2018 19:10

Rusko sťahuje svojich vojakov nasadených v oblasti kurdskej enklávy Afrín v severnej Sýrii po tom, ako túto oblasť bombardovali turecké bojové lietadlá.

Španielsko

Španieli sa po brexite boja o britské investície a turistov

20.01.2018 18:52

Približne 40 regiónov z celej Európy analyzovalo potenciálne dôsledky odchodu Británie z Európskej únie.

ryanair

Ryanair a Poľsko sa navzájom obviňujú z monopolu

20.01.2018 18:00

Ryanair sa sťažuje na poľskú štátnu firmu, že nechce rozšíriť letisko Varšava Modlin, z ktorého lieta. Poliaci obviňujú Ryanair, že má na tomto letisku monopol.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 37039x
Priemerná čítanosť článkov: 1372x

Autor blogu

Kategórie