Založ si blog

Stačí poriadne pridať na výplatách, chalani!

Neskutočne sa bavím na tých starostiach „kapitánov priemyslu“ a „služobníkov slovenského ľudu“, teda na vláde a premiérovi Ficovi….vraj :„Za najväčšiu výzvu tohto roku považujem nedostatok pracovnej sily. Ak sme absolvovali na konci roka 2017 celý rad stretnutí s profesijnými organizáciami alebo so zástupcami rôznych typov priemyslu, tak všade rezonovala tá istá otázka: Čo urobíme spoločne, aby sme našli na trhu na Slovensku ešte nejakú časť pracovnej sily, ktorá je dnes nezamestnaná a ktorú by sme vedeli zaradiť do pracovnej činnosti, alebo potom aké iné opatrenia je vláda SR v spolupráci so zamestnávateľmi ochotná urobiť,“ povedal premiér Slovenskej republiky a predseda Sociálnej demokracie „Smer“ Robert Fico…nuž, tak nech sa opýta ľudu slovenského, čo EŠTE TREBA urobiť. Každý mu odpovie: Tak zvýšte platy – a to poriadne!!!! Splňte Dzurindov nedodržaný sľub „o dvojnásobných platoch“…veď len a len preto sme liezli do Európskej únie a do Eurozóny, aby sa nám platy vyrovnali s takým Rakúskom či Nemeckom….

Nuž ale to by museli mzdy stúpnuť i na viac ako dvojnásobok.

Dovtedy netrepte hlúposti pán premiér: našinci kto môže uteká pracovať „na Západ“, áno , stále je to Západ kam utekáme za prácou, a ak tu budú obsadzovať miesta cudzinci iba preto, že doma nezarobia ani tých 300 Eur za mesiac a u nás „pohodlne“ odložia výplatu a pošlú ju ženám domov, potom sme sa zaradili – už sme naozaj kolóniou a do 30 rokov nás ako obyvateľov vymenia tí, čo prichádzajú…na rozdiel od toho, Slovákov bude veľa v Čechách, ale enklávy Slovákov budú po celom svete – len doma nebudeme…lebo nie je iba nespokojnosť so samotnými platmi, ale i s tým, aká buzerácia je na pracoviskách, aké perspektívy majú zamestnané pokladníčky v obchodných sieťach (ak ich zamenia tohto roku automaty vo väčšine predajní) a aké perspektívy majú všetci, ktorých naženiete do montovní tohto roka (lebo automaty budú do 24 mesiacov i tam)

A potom? Potom vymeníme my vás, pán premiér a predseda, ale i vás, páni vlastníci…ved to bude vo volebnom roku 2020!

Slováci na Veľkomoravský sviatok po 1. 155 rokoch  opäť dobyli a obsadili za Dunajom žírne územia

05.07.2018

Vzali sme ich útokom! Nemali šancu sa brániť.Vlčou tlamou sme my Slováci vo veľkom a vozovou jazdou dobyli Hainburg, celý západ po Viedeň, Gyór, Moson, Komárom, Ostrihom i celý prihraničný viac »

Peter? Petra? Petro? ktorá/ktorý/ktoré že si Ty?

30.06.2018

Takmer národný sviatok - 29.júna, sa môže o rok stať nočnou morou: Znova bude Petra a Pavla a už je i Petry. Bude aj "onô", čiže PETRO? Lebo už sa to priblížilo k našim hraniciam.V Rakúsku viac »

Čo je to to „európske riešenie“ migrácie? Otázka na „RadioJerevan“

24.06.2018

Som veľmi znepokojený, ba vystrašený! Som občanom SR, čo je od 2004 súčasť Európskej Únie. Naposledy bol pojem „európskeho riešenia“ deformovane ako „konečné riešenie“ široko uplatňovaný viac »

prasa, prasatá

Americkí producenti bravčoviny doplácajú na clá

21.07.2018 14:54

Pred vypuknutím obchodného sporu medzi USA a Čínou vyvážali americkí spracovatelia mäsa až 90 % prasacích hláv a paprčiek do Číny a Hongkongu.

Rúhání

Desať iránskych pohraničníkov prišlo v prestrelke o život, páchatelia nie sú známi

21.07.2018 14:37

Zatiaľ neznámi ozbrojenci pripravili v priebehu uplynulej noci o život desať príslušníkov iránskej pohraničnej stráže.

Rakúsko, polícia

Vo Viedni sa pobili a spôsobili si zranenia nožmi Čečenci a Afganci

21.07.2018 14:24

Jeden z aktérov utrpel ťažké zranenia nožom v hrudnej oblasti a do nemocnice ho záchranári museli previezť vrtuľníkom.

Kosovo, Srbsko, priechody, hranice

Srbsko odmietlo umožniť šéfovi kosovskej diplomacie: Vlastne ani nejestvuje

21.07.2018 13:53

Ministra pozvali do južného Srbska tam žijúci príslušníci moslimskej komunity.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 64695x
Priemerná čítanosť článkov: 1505x

Autor blogu

Kategórie