Založ si blog

Stačí poriadne pridať na výplatách, chalani!

Neskutočne sa bavím na tých starostiach „kapitánov priemyslu“ a „služobníkov slovenského ľudu“, teda na vláde a premiérovi Ficovi….vraj :„Za najväčšiu výzvu tohto roku považujem nedostatok pracovnej sily. Ak sme absolvovali na konci roka 2017 celý rad stretnutí s profesijnými organizáciami alebo so zástupcami rôznych typov priemyslu, tak všade rezonovala tá istá otázka: Čo urobíme spoločne, aby sme našli na trhu na Slovensku ešte nejakú časť pracovnej sily, ktorá je dnes nezamestnaná a ktorú by sme vedeli zaradiť do pracovnej činnosti, alebo potom aké iné opatrenia je vláda SR v spolupráci so zamestnávateľmi ochotná urobiť,“ povedal premiér Slovenskej republiky a predseda Sociálnej demokracie „Smer“ Robert Fico…nuž, tak nech sa opýta ľudu slovenského, čo EŠTE TREBA urobiť. Každý mu odpovie: Tak zvýšte platy – a to poriadne!!!! Splňte Dzurindov nedodržaný sľub „o dvojnásobných platoch“…veď len a len preto sme liezli do Európskej únie a do Eurozóny, aby sa nám platy vyrovnali s takým Rakúskom či Nemeckom….

Nuž ale to by museli mzdy stúpnuť i na viac ako dvojnásobok.

Dovtedy netrepte hlúposti pán premiér: našinci kto môže uteká pracovať „na Západ“, áno , stále je to Západ kam utekáme za prácou, a ak tu budú obsadzovať miesta cudzinci iba preto, že doma nezarobia ani tých 300 Eur za mesiac a u nás „pohodlne“ odložia výplatu a pošlú ju ženám domov, potom sme sa zaradili – už sme naozaj kolóniou a do 30 rokov nás ako obyvateľov vymenia tí, čo prichádzajú…na rozdiel od toho, Slovákov bude veľa v Čechách, ale enklávy Slovákov budú po celom svete – len doma nebudeme…lebo nie je iba nespokojnosť so samotnými platmi, ale i s tým, aká buzerácia je na pracoviskách, aké perspektívy majú zamestnané pokladníčky v obchodných sieťach (ak ich zamenia tohto roku automaty vo väčšine predajní) a aké perspektívy majú všetci, ktorých naženiete do montovní tohto roka (lebo automaty budú do 24 mesiacov i tam)

A potom? Potom vymeníme my vás, pán premiér a predseda, ale i vás, páni vlastníci…ved to bude vo volebnom roku 2020!

Vždy si nájdu palicu, ktorou možno *psa biť*?

19.09.2018

Šéf Finančnej správy odstupuje o týždeň k 1.októbru. Dokonale zorganizoval slovenskú finančnú správu, ohrozil veľa špekulantov a podvodníkov, ale zrazu už má toho dosť a odstupuje. Na viac »

Len ste sa rehlili „Ani zrnu nazmar“ za socializmu, teraz sa rozčulujete na jablkách?

15.09.2018

Veta „S úrodou to u nás vyzerá katastrofálne, máme neskutočné množstvo jabĺk, ktoré, žiaľ, nevieme predať.“ Škandál: lebo tisíce slovenských detí a desaťtisíce starých ľudí by viac »

Čo je to „totálna ignorancia moci“? Európska komisia proti národnému štátu a jej predstaviteľom?

12.09.2018

"Mám ráda Maďarsko, vaše víno, vašu židovskú kultúru"...odpovedala komisárka v Bruseli na otázku maďarského novinára: "jednoduchá otázka, čo máte proti Maďarsku"? ...potom, keď iná viac »

fondy, podielový, podielové, burza, akcie, investovanie, graf, kalkulačka

Čína musí nájsť rovnováhu medzi rastom, rizikami a fiškálnou politikou

21.10.2018 15:59

Čína musí nájsť rovnováhu medzi potrebou stabilného hospodárskeho rastu, zvládaním rizík a rozvážnou a neutrálnou menovou politikou.

erik tomáš

Fico by sa mal odsťahovať z Bonaparte, mieni Erik Tomáš

21.10.2018 15:44

Podľa poslanca Smeru je Kočner "postavička, ktorá irituje celé Slovensko."

Taiwan vlak vykoľajenie mŕtvi ranení

Pri vykoľajení sa rýchlika na Taiwane zomrelo 17 ľudí

21.10.2018 15:18

101 cestujúcich sa zranilo.

Horst Seehofer

Seehofer po neúspechu v Bavorsku pripustil odchod z čela CSU

21.10.2018 15:08

Nemecký minister vnútra je pripravený znášať kritiku.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 50
Celková čítanosť: 77359x
Priemerná čítanosť článkov: 1547x

Autor blogu

Kategórie