Založ si blog

Slováci na Veľkomoravský sviatok po 1. 155 rokoch  opäť dobyli a obsadili za Dunajom žírne územia

Vzali sme ich útokom! Nemali šancu sa brániť.Vlčou tlamou sme my Slováci vo veľkom a vozovou jazdou dobyli Hainburg, celý západ po Viedeň, Gyór, Moson, Komárom, Ostrihom  i celý prihraničný uhorský juh. Obrovské nákupy, peniaze tiekli potokmi…

Bo u nás sviatky. Cyrilometodejské. A preto obchody zavreté. Kresťania sa dohodli so socdemákmi a národniarmi – to nie táto vláda..Či? Podľahli úpenlivým prosbám zamestnancov obchodov a prinútili zahraničné predajné siete ZATVORIŤ.  Bo ked im zamestnávatelia i tak nedajú viac na prácu cez sviatky, tak radšej to nechať zavrieť. A tí istí čo úpenlivo prosili pod Bratislavským hradom o zákonné voľno, sadli dnes do svojich tátošov – a poďho na nákupy do Maďarska, do Rakúska, ale i do Čiech, do Poľska, ale i cez hranice na Ukrajinu…lebo tam sviatky ne-ma-jú…a preto dnes „véštvorkový sviatok“ nákupov a predaja Slovákom.

Lebo veď: vlády vyhoveli odborom, inak, tie odbory pôvodne chceli len zvýšenie príplatkov za prácu cez sviatky. To lobysti z obchodných sietí zamietli. A kresťania si uvarili svoju polievočku: ta nech majú matky viac času na svoje deti a ta nech otcovia sa cez sviatok venujú svojim synom… a zamestnávatelia nakoniec povedali: nenamietame ( po konzultácii so svojimi materskými centrálami, ktoré už spočítali, že i tak všetci pôjdu kupovať cez hranice), bo na Slovensku tak – i z Bystrice, toť z centra Slovenska, to do najbližšieho zahraničného otvoreného obchodu nie viac ako dve hodiny cesty autom…

História sa krivo opakuje:

A tak dnes od rána (pozorovaním od 8,00 do 13,00, dokonca podľa TA3 i viac poobede) stovky a stovky áut na trase Petržalka – Berg – Hainburg a Jarovce –Kittsee a dialnica na Viedeň či Budapešť vyrazilo na nákupy (podľa TA3 vraj iba za rožkami a chlebom), ktoré ale neboli iba o tých rožkoch a chleboch, o tom svedčia sumy odpozorované pri pokladniach z plných vozíkov – od 25 Eur po 200 Eur na košík. A toľko benzínu natankovaného „lacnejšie“ (no dnes „predraženého“ i tu na Volfstahli za 1,295/liter NAT95).

Veru, vrhla sa Slovač na úbohé cezhraničie. Správne v TA3 poznamenali, že domáci dnes radšej ani nešli nakúpiť, kto by stál v tých frontách v každom obchode aké sa vytvárali.

S nákupmi je to ako s hladom či smädom. Ak máte čo jesť, neuvedomujete si to. Ak máte málo či nič, zrazu máte „vlčí“ hlad a stále vás smädí. Tak i nákupy – dnes vyrazilo zo Slovenska na všetky strany oveľa viac nakupujúcich, než v iné dni – je to tá psychologická závislosť…

No a čo vlády? Spokojné? Lebo darmo minister financií naháňa podvodníkov pre úniky s dépéhá. Dnes vlády celkom oficiálne umožnili jednodňový, ale OBROVSKÝ ÚNIK DPH, teda dane z pridanej hodnoty, teda kedysi dane z obratu, ktorá na účtenkách zo zahraničných nákupov zostávala zaplatená v zahraničnej obchodnej sieti a nejde do slovenského rozpočtu. V tom objeme odhadom ak len v Bratislave po troch výjazdných cestách na Rakúsko a aspoň štyri hodiny päťkilometrové kolóny „dobyvateľov – nákupcov“ , na auto nakúpi povedzme v hrubom priemere 30 Eur, to znamená minimálne 30 Eur krát 1000 áut za 30 min, teda krát 8 a veľmi zhruba a nepresne 240 tisíc Eur nákup a MWST(mehrwertsteuer=dépéhá v Rakúsku)asi 10% (na niektoré tovary a benzín i 20%) to je 24 tisíc Eur škoda na neplatení dépéhá do slovenského štátneho rozpočtu. To je iba jeden hraničný bod a to nepočítame ozaj obrat o ktorý došlo Slovensko vo svojej spotrebe domácnosti v prospech HDP. A teraz si spočítajte tie kolony áut dnes do Maďarska, do Poľska, do Čiech a na Ukrajinu…takže zhruba tohoštvrťmilióna Eur straty na dépéhá v deň sviatku 5.júla.

Ctím si CyriloMetodejskú tradíciu a sám som bol sviatkovať v Nitre. Ale i tak, dnešný deň som jedol a pil za svoje v prospech rakúskeho štátneho rozpočtu. Tie autá čo šli do Rakúska mali neuveriteľné značky – BA, BL,TT,TN,BB,IL,PK, DS, ale i VT,KE,PO,MI…ja bývam 5 km od hraníc a nemal som problém sa už o 7,30 hod vracať a mávať tým nájazdníkom čo išli oproti…spáchal som hriech, nechal som rakúskemu štátnemu rozpočtu dnes asi 4 Eurá…

Ps Pupúúúš Ty čuš …videl som Ťa priamo v hainburgskom Lidli a mal si plný vozík…

Zbyrokratizovanie zdravia – darček vlády na 2019

04.01.2019

Nedovoľte si byť chorým! Alebo mať úraz! Nedajbože šmyk na ľade a otras mozgu! Buď majte pri sebe hotovosť aspoň v päťdesiateurovkách, alebo trčte doma! Týka sa najmä dôchodcov...To, viac »

Že prečo a kto vyrába HOAXY v Pravde

22.12.2018

Poľsko má utešene dlhé hranice s Litvou. Sú susedia. Majú aj spoločnú históriu a ak idete dnes Baltickou diaľnicou Via Baltica z poľského Augustova na litovský Mariampole, do 10 hodín ste viac »

Čo prinúti občanov Slovenskej republiky? . . . .

20.12.2018

Ani zlá sociálna situácia...ani 11 Eur mesačne ako pridaná "almužna" pre milión sedemstotisíc dôchodcov pri provokačnom pridaní si poslancom a vládnym činiteľom k už i tak vysokým platom viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 94322x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie