Založ si blog

Slováci na Veľkomoravský sviatok po 1. 155 rokoch  opäť dobyli a obsadili za Dunajom žírne územia

Vzali sme ich útokom! Nemali šancu sa brániť.Vlčou tlamou sme my Slováci vo veľkom a vozovou jazdou dobyli Hainburg, celý západ po Viedeň, Gyór, Moson, Komárom, Ostrihom  i celý prihraničný uhorský juh. Obrovské nákupy, peniaze tiekli potokmi…

Bo u nás sviatky. Cyrilometodejské. A preto obchody zavreté. Kresťania sa dohodli so socdemákmi a národniarmi – to nie táto vláda..Či? Podľahli úpenlivým prosbám zamestnancov obchodov a prinútili zahraničné predajné siete ZATVORIŤ.  Bo ked im zamestnávatelia i tak nedajú viac na prácu cez sviatky, tak radšej to nechať zavrieť. A tí istí čo úpenlivo prosili pod Bratislavským hradom o zákonné voľno, sadli dnes do svojich tátošov – a poďho na nákupy do Maďarska, do Rakúska, ale i do Čiech, do Poľska, ale i cez hranice na Ukrajinu…lebo tam sviatky ne-ma-jú…a preto dnes „véštvorkový sviatok“ nákupov a predaja Slovákom.

Lebo veď: vlády vyhoveli odborom, inak, tie odbory pôvodne chceli len zvýšenie príplatkov za prácu cez sviatky. To lobysti z obchodných sietí zamietli. A kresťania si uvarili svoju polievočku: ta nech majú matky viac času na svoje deti a ta nech otcovia sa cez sviatok venujú svojim synom… a zamestnávatelia nakoniec povedali: nenamietame ( po konzultácii so svojimi materskými centrálami, ktoré už spočítali, že i tak všetci pôjdu kupovať cez hranice), bo na Slovensku tak – i z Bystrice, toť z centra Slovenska, to do najbližšieho zahraničného otvoreného obchodu nie viac ako dve hodiny cesty autom…

História sa krivo opakuje:

A tak dnes od rána (pozorovaním od 8,00 do 13,00, dokonca podľa TA3 i viac poobede) stovky a stovky áut na trase Petržalka – Berg – Hainburg a Jarovce –Kittsee a dialnica na Viedeň či Budapešť vyrazilo na nákupy (podľa TA3 vraj iba za rožkami a chlebom), ktoré ale neboli iba o tých rožkoch a chleboch, o tom svedčia sumy odpozorované pri pokladniach z plných vozíkov – od 25 Eur po 200 Eur na košík. A toľko benzínu natankovaného „lacnejšie“ (no dnes „predraženého“ i tu na Volfstahli za 1,295/liter NAT95).

Veru, vrhla sa Slovač na úbohé cezhraničie. Správne v TA3 poznamenali, že domáci dnes radšej ani nešli nakúpiť, kto by stál v tých frontách v každom obchode aké sa vytvárali.

S nákupmi je to ako s hladom či smädom. Ak máte čo jesť, neuvedomujete si to. Ak máte málo či nič, zrazu máte „vlčí“ hlad a stále vás smädí. Tak i nákupy – dnes vyrazilo zo Slovenska na všetky strany oveľa viac nakupujúcich, než v iné dni – je to tá psychologická závislosť…

No a čo vlády? Spokojné? Lebo darmo minister financií naháňa podvodníkov pre úniky s dépéhá. Dnes vlády celkom oficiálne umožnili jednodňový, ale OBROVSKÝ ÚNIK DPH, teda dane z pridanej hodnoty, teda kedysi dane z obratu, ktorá na účtenkách zo zahraničných nákupov zostávala zaplatená v zahraničnej obchodnej sieti a nejde do slovenského rozpočtu. V tom objeme odhadom ak len v Bratislave po troch výjazdných cestách na Rakúsko a aspoň štyri hodiny päťkilometrové kolóny „dobyvateľov – nákupcov“ , na auto nakúpi povedzme v hrubom priemere 30 Eur, to znamená minimálne 30 Eur krát 1000 áut za 30 min, teda krát 8 a veľmi zhruba a nepresne 240 tisíc Eur nákup a MWST(mehrwertsteuer=dépéhá v Rakúsku)asi 10% (na niektoré tovary a benzín i 20%) to je 24 tisíc Eur škoda na neplatení dépéhá do slovenského štátneho rozpočtu. To je iba jeden hraničný bod a to nepočítame ozaj obrat o ktorý došlo Slovensko vo svojej spotrebe domácnosti v prospech HDP. A teraz si spočítajte tie kolony áut dnes do Maďarska, do Poľska, do Čiech a na Ukrajinu…takže zhruba tohoštvrťmilióna Eur straty na dépéhá v deň sviatku 5.júla.

Ctím si CyriloMetodejskú tradíciu a sám som bol sviatkovať v Nitre. Ale i tak, dnešný deň som jedol a pil za svoje v prospech rakúskeho štátneho rozpočtu. Tie autá čo šli do Rakúska mali neuveriteľné značky – BA, BL,TT,TN,BB,IL,PK, DS, ale i VT,KE,PO,MI…ja bývam 5 km od hraníc a nemal som problém sa už o 7,30 hod vracať a mávať tým nájazdníkom čo išli oproti…spáchal som hriech, nechal som rakúskemu štátnemu rozpočtu dnes asi 4 Eurá…

Ps Pupúúúš Ty čuš …videl som Ťa priamo v hainburgskom Lidli a mal si plný vozík…

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet viac »

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali... ale tu už ide o náš pocit domoviny...alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi viac »

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA "V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov viac »

Tibor Gašpar

Projekt Oklamaní: Gašpar chce porozprávať o tom, čo sa dialo po Kuciakovej vražde

25.08.2019 22:40

Policajný exprezident Tibor Gašpar chce ukázať, ako sa vyšetrovala dvojnásobná vražda.

chemnitz, nemeco, polícia

V Chemnitzi sa rok po dobodaní Nemca zišli stovky extrémistov

25.08.2019 20:37

Za čin bol vo štvrtok odsúdený na 9,5 roka väzenia mladý Sýrčan.

Donald Trump

Biely dom: Trump ľutuje, že clá nezdvihol ešte vyššie

25.08.2019 20:37

Donald Trump ľutuje, že clá na čínsky tovar nezvýšil ešte výraznejšie. Takto interpretuje jeho nejednoznačné slová Biely dom.

Monika Jankovská

Opozičné strany žiadajú odvolanie Jankovskej, tá sa bráni

25.08.2019 18:22, aktualizované: 20:21

SaS nevidí dôvod, aby premiér a minister spravodlivosti čakali na potvrdenie jej väziem s Kočnerom.