Založ si blog

Vždy si nájdu palicu, ktorou možno *psa biť*?

Šéf Finančnej správy odstupuje o týždeň k 1.októbru. Dokonale zorganizoval slovenskú finančnú správu, ohrozil veľa špekulantov a podvodníkov, ale zrazu už má toho dosť a odstupuje. Na premiéra českej vlády Babiša je pohon, že odmieta prijať 50 sýrskych sirôtok. Odporcovia si vždy nájdu palicu, ktorou treba „psa biť“. V každom režime.

Komu to ale prospieva? Všimli si vôbec ľudia, že podnikatelia a investori platia oveľa disciplinovanejšie daňové a finančné odvody a že sa obmedzili tie obrovské úniky lebo finančná správa ide po tom ako hladný vlk po ovci? Nuž ale akási neoverená správa „z bruselských kruhov“ dokonca nie priamo určená Slovensku (v nej má Británia tú istú vinu vo výške 1,5 miliardy Eur a tam ani pes neštekne… a tu tých 300 mil Eur bolo „podelených medzi viaceré európske členské štáty …) – to bola dobrá palica na šéfa Finančnej správy. A čo, po jeho odstúpení bude na Slovensku lepšie? Áno, jeho odstúpenie signalizuje, že všetci podnikatelia, podvodníci a investori môžu opäť ťažiť zo Slovenska ako zo zlatej bane. Na jeho miesto určite príde niekto slepý – hluchý – nemý -…ale „spravodlivý“.

No a „Kauza Babiš“ – celé roky ako minister financií českej vlády a teraz ako premiér riadil české hospodárstvo k prebytku štátneho rozpočtu, už má peniaze na sociálne programy pre občanov Českej republiky a tu zrazu provokácia zo strany bruselskej Europoslankyne, že by mohol prijať 50 sýrskych sirôt – a ajhľa – ani česká veľvyslankyňa v Sýrii s tým nesúhlasí -že by to bolo vytrhnutie tých detí po vojne z ich prostredia, ani to nie sú deti, čo putovali s hordami imigrantov nelegálne cez hranice, proste treba ukázať na „nehumánnosť premiéra Babiša“ a našla sa palica, ktorá mu má zlámať krk. Po jeho odchode bude určite istým kruhom lepšie…prečo mi to pripomína roky 1933 a nástup fašizmu v Nemecku a v Taliansku? Aj tam sa našli palice, ktoré lámali tých „nepohodlných“…ale my tu predsa fašizmus nebudujeme…či?

Menševici?

11.11.2018

Voľby do obecných samospráv -komunálne voľby na Slovensku vyhrali menševici. Veď ich všade volilo iba do 35 až 44 percent voličov a teda obyvateľov Slovenskej republiky. Niekto sa donedávna viac »

Len ste sa rehlili „Ani zrnu nazmar“ za socializmu, teraz sa rozčulujete na jablkách?

15.09.2018

Veta „S úrodou to u nás vyzerá katastrofálne, máme neskutočné množstvo jabĺk, ktoré, žiaľ, nevieme predať.“ Škandál: lebo tisíce slovenských detí a desaťtisíce starých ľudí by viac »

Čo je to „totálna ignorancia moci“? Európska komisia proti národnému štátu a jej predstaviteľom?

12.09.2018

"Mám ráda Maďarsko, vaše víno, vašu židovskú kultúru"...odpovedala komisárka v Bruseli na otázku maďarského novinára: "jednoduchá otázka, čo máte proti Maďarsku"? ...potom, keď iná viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 80039x
Priemerná čítanosť článkov: 1569x

Autor blogu

Kategórie