Založ si blog

Vždy si nájdu palicu, ktorou možno *psa biť*?

Šéf Finančnej správy odstupuje o týždeň k 1.októbru. Dokonale zorganizoval slovenskú finančnú správu, ohrozil veľa špekulantov a podvodníkov, ale zrazu už má toho dosť a odstupuje. Na premiéra českej vlády Babiša je pohon, že odmieta prijať 50 sýrskych sirôtok. Odporcovia si vždy nájdu palicu, ktorou treba „psa biť“. V každom režime.

Komu to ale prospieva? Všimli si vôbec ľudia, že podnikatelia a investori platia oveľa disciplinovanejšie daňové a finančné odvody a že sa obmedzili tie obrovské úniky lebo finančná správa ide po tom ako hladný vlk po ovci? Nuž ale akási neoverená správa „z bruselských kruhov“ dokonca nie priamo určená Slovensku (v nej má Británia tú istú vinu vo výške 1,5 miliardy Eur a tam ani pes neštekne… a tu tých 300 mil Eur bolo „podelených medzi viaceré európske členské štáty …) – to bola dobrá palica na šéfa Finančnej správy. A čo, po jeho odstúpení bude na Slovensku lepšie? Áno, jeho odstúpenie signalizuje, že všetci podnikatelia, podvodníci a investori môžu opäť ťažiť zo Slovenska ako zo zlatej bane. Na jeho miesto určite príde niekto slepý – hluchý – nemý -…ale „spravodlivý“.

No a „Kauza Babiš“ – celé roky ako minister financií českej vlády a teraz ako premiér riadil české hospodárstvo k prebytku štátneho rozpočtu, už má peniaze na sociálne programy pre občanov Českej republiky a tu zrazu provokácia zo strany bruselskej Europoslankyne, že by mohol prijať 50 sýrskych sirôt – a ajhľa – ani česká veľvyslankyňa v Sýrii s tým nesúhlasí -že by to bolo vytrhnutie tých detí po vojne z ich prostredia, ani to nie sú deti, čo putovali s hordami imigrantov nelegálne cez hranice, proste treba ukázať na „nehumánnosť premiéra Babiša“ a našla sa palica, ktorá mu má zlámať krk. Po jeho odchode bude určite istým kruhom lepšie…prečo mi to pripomína roky 1933 a nástup fašizmu v Nemecku a v Taliansku? Aj tam sa našli palice, ktoré lámali tých „nepohodlných“…ale my tu predsa fašizmus nebudujeme…či?

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet viac »

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali... ale tu už ide o náš pocit domoviny...alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi viac »

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA "V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov viac »

Tibor Gašpar

Projekt Oklamaní: Gašpar chce porozprávať o tom, čo sa dialo po Kuciakovej vražde

25.08.2019 22:40

Policajný exprezident Tibor Gašpar chce ukázať, ako sa vyšetrovala dvojnásobná vražda.

chemnitz, nemeco, polícia

V Chemnitzi sa rok po dobodaní Nemca zišli stovky extrémistov

25.08.2019 20:37

Za čin bol vo štvrtok odsúdený na 9,5 roka väzenia mladý Sýrčan.

Donald Trump

Biely dom: Trump ľutuje, že clá nezdvihol ešte vyššie

25.08.2019 20:37

Donald Trump ľutuje, že clá na čínsky tovar nezvýšil ešte výraznejšie. Takto interpretuje jeho nejednoznačné slová Biely dom.

Monika Jankovská

Opozičné strany žiadajú odvolanie Jankovskej, tá sa bráni

25.08.2019 18:22, aktualizované: 20:21

SaS nevidí dôvod, aby premiér a minister spravodlivosti čakali na potvrdenie jej väziem s Kočnerom.