Založ si blog

Vždy si nájdu palicu, ktorou možno *psa biť*?

Šéf Finančnej správy odstupuje o týždeň k 1.októbru. Dokonale zorganizoval slovenskú finančnú správu, ohrozil veľa špekulantov a podvodníkov, ale zrazu už má toho dosť a odstupuje. Na premiéra českej vlády Babiša je pohon, že odmieta prijať 50 sýrskych sirôtok. Odporcovia si vždy nájdu palicu, ktorou treba „psa biť“. V každom režime.

Komu to ale prospieva? Všimli si vôbec ľudia, že podnikatelia a investori platia oveľa disciplinovanejšie daňové a finančné odvody a že sa obmedzili tie obrovské úniky lebo finančná správa ide po tom ako hladný vlk po ovci? Nuž ale akási neoverená správa „z bruselských kruhov“ dokonca nie priamo určená Slovensku (v nej má Británia tú istú vinu vo výške 1,5 miliardy Eur a tam ani pes neštekne… a tu tých 300 mil Eur bolo „podelených medzi viaceré európske členské štáty …) – to bola dobrá palica na šéfa Finančnej správy. A čo, po jeho odstúpení bude na Slovensku lepšie? Áno, jeho odstúpenie signalizuje, že všetci podnikatelia, podvodníci a investori môžu opäť ťažiť zo Slovenska ako zo zlatej bane. Na jeho miesto určite príde niekto slepý – hluchý – nemý -…ale „spravodlivý“.

No a „Kauza Babiš“ – celé roky ako minister financií českej vlády a teraz ako premiér riadil české hospodárstvo k prebytku štátneho rozpočtu, už má peniaze na sociálne programy pre občanov Českej republiky a tu zrazu provokácia zo strany bruselskej Europoslankyne, že by mohol prijať 50 sýrskych sirôt – a ajhľa – ani česká veľvyslankyňa v Sýrii s tým nesúhlasí -že by to bolo vytrhnutie tých detí po vojne z ich prostredia, ani to nie sú deti, čo putovali s hordami imigrantov nelegálne cez hranice, proste treba ukázať na „nehumánnosť premiéra Babiša“ a našla sa palica, ktorá mu má zlámať krk. Po jeho odchode bude určite istým kruhom lepšie…prečo mi to pripomína roky 1933 a nástup fašizmu v Nemecku a v Taliansku? Aj tam sa našli palice, ktoré lámali tých „nepohodlných“…ale my tu predsa fašizmus nebudujeme…či?

Zbyrokratizovanie zdravia – darček vlády na 2019

04.01.2019

Nedovoľte si byť chorým! Alebo mať úraz! Nedajbože šmyk na ľade a otras mozgu! Buď majte pri sebe hotovosť aspoň v päťdesiateurovkách, alebo trčte doma! Týka sa najmä dôchodcov...To, viac »

Že prečo a kto vyrába HOAXY v Pravde

22.12.2018

Poľsko má utešene dlhé hranice s Litvou. Sú susedia. Majú aj spoločnú históriu a ak idete dnes Baltickou diaľnicou Via Baltica z poľského Augustova na litovský Mariampole, do 10 hodín ste viac »

Čo prinúti občanov Slovenskej republiky? . . . .

20.12.2018

Ani zlá sociálna situácia...ani 11 Eur mesačne ako pridaná "almužna" pre milión sedemstotisíc dôchodcov pri provokačnom pridaní si poslancom a vládnym činiteľom k už i tak vysokým platom viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 94301x
Priemerná čítanosť článkov: 1654x

Autor blogu

Kategórie