Založ si blog

Ukrajina je už od Majdanu vo vojnovom stave, neviete?

Vojnové lode Ukrajiny smerovali  teraz do prístavu Mariupol, čo je mesto v Doneckej oblastii obsadené prápormi  AZOV ešte v 2016 a je na frontovej línii občianskej vojny vnútri Ukrajiny. Západ ako sklerotik stále tvrdí, že „teraz“ je agresia – ale koľko ráz už od  2014 odtiaľ ukrajinské sily vytláčali povstalcov a naopak? Respektíve, ak by nebolo prímerie, asi by dávno patril Mariupol Doneckej ľudovej republike.

Stanné právo je na Ukrajine od streľby snajperov do davu na námestí Majdan v Kyjeve, nakoniec vojnový stav je tiež už roky, tisíce ukrajinských mužov zmrzačených, množstvo podnikov a poľnohospodárstvo znivočené…všade vojaci a vojnová mašinéria – tomu sa hovorí ako? V máji 2014 sa konal pogrom na proruských občanoch v Odese, desiatky z nich upálených, Krym sa odtrhol a Donecká a Luhanská republiky sa bránia – a to je čo ak nie vojnový stav?

Porošenkovi ohromne vyhovuje vyhlásenie vojnového stavu: veď už má prázdnu kasu a vojnové rekvirácie azda pomôžu – zoberú auto, zaberú budovy, zrekvirujú čo sa dá….a hlavne : konečne oficiálne pustia „amerických ochrancov“ …

nie, nebojte sa, občania Slovenska, to len jedna krajina na východ od nás totálne padá, rúca sa ekonomicky a vtedy treba vždy vyhlásiť vojnu: …alebo aspoň zviesť na vojnový stav tú biedu, ktorá za tých pár rokov na Ukrajine vznikla….

„Do tej istej rieky dvakrát nevstúpiš“! A platí to i pre kariérnych diplomatov

04.12.2018

Ak by dnes v súkromnej firme niekto "tresol dverami" ako pán Lajčák, viac by ho ani len nepustila esbéseska ku bráne podniku...sú určité pravidlá, morálne i nepísané, že "dvakrát do tej viac »

Dnešné „vadí -nevadí“ alebo ako nám svet zošalel. ..

16.11.2018

Vymkla sa západná civilizácia, ku ktorej patríme, z kĺbov? Zošaleli sme?... Len pár postrehov, svedčiacich o tom, že že sme sa verejne zbláznili: Nevadí zničený systém školstva,zdravotníctva, viac »

Menševici?

11.11.2018

Voľby do obecných samospráv -komunálne voľby na Slovensku vyhrali menševici. Veď ich všade volilo iba do 35 až 44 percent voličov a teda obyvateľov Slovenskej republiky. Niekto sa donedávna viac »

kiska

Kiska opäť rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

12.12.2018 17:13

Peniaze pomôžu napríklad vážne chorej matke dvoch dospievajúcich detí.

donbas, doneck, vojak, armáda, ukrajina, rusko, pamätník, trosky,

Míny a zabudnutá munícia zabili v Donbase za štyri roky vyše 350 ľudí

12.12.2018 16:57

Podľa ministra Černyševa 1456 ľudí utrpelo zranenia.

alkohol, fľaše, opitý

Šesť rokov 'natvrdo' za úder lopatou po hlave pre 20-ročného Jána

12.12.2018 16:12

Predseda senátu okamžite nariadil aj výkon trestu.

Detský čin roka

VIDEO: Detský čin roka 2018 pozná mená ocenených

12.12.2018 16:06

Ôsmačka Emka Jalčová už od mala pomáha svojim nepočujúcim rodičom. Posunkovú reč ju naučila mama, ako malú.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 86888x
Priemerná čítanosť článkov: 1609x

Autor blogu

Kategórie