Založ si blog

Ukrajina je už od Majdanu vo vojnovom stave, neviete?

Vojnové lode Ukrajiny smerovali  teraz do prístavu Mariupol, čo je mesto v Doneckej oblastii obsadené prápormi  AZOV ešte v 2016 a je na frontovej línii občianskej vojny vnútri Ukrajiny. Západ ako sklerotik stále tvrdí, že „teraz“ je agresia – ale koľko ráz už od  2014 odtiaľ ukrajinské sily vytláčali povstalcov a naopak? Respektíve, ak by nebolo prímerie, asi by dávno patril Mariupol Doneckej ľudovej republike.

Stanné právo je na Ukrajine od streľby snajperov do davu na námestí Majdan v Kyjeve, nakoniec vojnový stav je tiež už roky, tisíce ukrajinských mužov zmrzačených, množstvo podnikov a poľnohospodárstvo znivočené…všade vojaci a vojnová mašinéria – tomu sa hovorí ako? V máji 2014 sa konal pogrom na proruských občanoch v Odese, desiatky z nich upálených, Krym sa odtrhol a Donecká a Luhanská republiky sa bránia – a to je čo ak nie vojnový stav?

Porošenkovi ohromne vyhovuje vyhlásenie vojnového stavu: veď už má prázdnu kasu a vojnové rekvirácie azda pomôžu – zoberú auto, zaberú budovy, zrekvirujú čo sa dá….a hlavne : konečne oficiálne pustia „amerických ochrancov“ …

nie, nebojte sa, občania Slovenska, to len jedna krajina na východ od nás totálne padá, rúca sa ekonomicky a vtedy treba vždy vyhlásiť vojnu: …alebo aspoň zviesť na vojnový stav tú biedu, ktorá za tých pár rokov na Ukrajine vznikla….

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet viac »

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali... ale tu už ide o náš pocit domoviny...alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi viac »

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA "V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov viac »

Tibor Gašpar

Projekt Oklamaní: Gašpar chce porozprávať o tom, čo sa dialo po Kuciakovej vražde

25.08.2019 22:40

Policajný exprezident Tibor Gašpar chce ukázať, ako sa vyšetrovala dvojnásobná vražda.

chemnitz, nemeco, polícia

V Chemnitzi sa rok po dobodaní Nemca zišli stovky extrémistov

25.08.2019 20:37

Za čin bol vo štvrtok odsúdený na 9,5 roka väzenia mladý Sýrčan.

Donald Trump

Biely dom: Trump ľutuje, že clá nezdvihol ešte vyššie

25.08.2019 20:37

Donald Trump ľutuje, že clá na čínsky tovar nezvýšil ešte výraznejšie. Takto interpretuje jeho nejednoznačné slová Biely dom.

Monika Jankovská

Opozičné strany žiadajú odvolanie Jankovskej, tá sa bráni

25.08.2019 18:22, aktualizované: 20:21

SaS nevidí dôvod, aby premiér a minister spravodlivosti čakali na potvrdenie jej väziem s Kočnerom.