Založ si blog

„Do tej istej rieky dvakrát nevstúpiš“! A platí to i pre kariérnych diplomatov

Ak by dnes v súkromnej firme niekto „tresol dverami“ ako pán Lajčák, viac by ho ani len nepustila esbéseska ku bráne podniku…sú určité pravidlá, morálne i nepísané, že „dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš…“ Žiadny vlastník nedovolí, aby mu niekto dával výpoveď, alebo aby „tresol dverami“ pri odchode. To sa tu na Slovensku trestá už 29 rokov – nezamestnanosťou…

Tobôž ak ide o funkciu vysokého štátneho úradníka, ktorý bol dobrým kariérnym diplomatom, ale svoju kariéru nezvládol. Nezvládol. Iné je argumentovať – hoc aj nezmyslami, ktoré mu právnici vyvrátili, že „zmluva nie je záväzná“…iné je argumentovať obyvateľom Slovenska, že „právo na migráciu je ľudské právo“, keď si slovenská spoločnosť, traumatizovaná chudobou, bezdomovectvom, či čo i len 29 ročným neriešením „rómskej problematiky“ , má predstaviť, že bude z vlastných daní či z príspevkov EÚ  platený a prichádzať na Slovensko čo i len JEDEN ilegálny imigrant a bude vybavený starostlivosťou i finančnými prostriedkami, ktoré nedosahuje ani pol milióna našich starcov a nevládnych dôchodcov a ktoré nemá ani taká „hrubá“ obvyklá vrstva tzv. strednej triedy na Slovensku.

Takže, nič osobné ku kariérnemu diplomatovi a najvyššiemu zamestnancovi na Ministerstve zahraničných vecí Slovenskej republiky.

Raz ste už tresli dverami – zostaňte pekne „vonku“. Neboli ste ochotní počúvať hlas ľudu, nediplomaticky ste sa vyjadrovali – a to všetko vo vidine svetovej kariéry…zbohom!

Určite si svoje pracovné miesto na Slovensku nájdete – Richter hlási 80 tisíc voľných pracovných miest. Ste mladý, pri páse v automobilke sa udržíte.

Ukrajina je už od Majdanu vo vojnovom stave, neviete?

27.11.2018

Vojnové lode Ukrajiny smerovali teraz do prístavu Mariupol, čo je mesto v Doneckej oblastii obsadené prápormi AZOV ešte v 2016 a je na frontovej línii občianskej vojny vnútri Ukrajiny. Západ viac »

Dnešné „vadí -nevadí“ alebo ako nám svet zošalel. ..

16.11.2018

Vymkla sa západná civilizácia, ku ktorej patríme, z kĺbov? Zošaleli sme?... Len pár postrehov, svedčiacich o tom, že že sme sa verejne zbláznili: Nevadí zničený systém školstva,zdravotníctva, viac »

Menševici?

11.11.2018

Voľby do obecných samospráv -komunálne voľby na Slovensku vyhrali menševici. Veď ich všade volilo iba do 35 až 44 percent voličov a teda obyvateľov Slovenskej republiky. Niekto sa donedávna viac »

morčacia roláda na jablkách

Ceny mäsa budú rásť, pre vyššie platy a drahšie energie

12.12.2018 18:12

Navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov očakávajú spracovatelia mäsa v rozmedzí 5 až 8 %.

banská bystrica, autobus

Banskobystrická doprava skončí asi na súde

12.12.2018 18:05

Budú aj po 1. januári premávať prímestské autobusy?

orbán

Maďarsko zvyšuje limit na nadčasy, opozícia sa búri

12.12.2018 17:52

Novela zákonníka umožňuje, aby zamestnanci ročne odpracovali až 400 nadčasových hodín.

IMG 1441

Schuster a Gašparovič v TV Pravda

12.12.2018 17:40

Bývalí prezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič prijali pozvanie do politickej debaty Ide o Pravdu.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 54
Celková čítanosť: 86894x
Priemerná čítanosť článkov: 1609x

Autor blogu

Kategórie