Založ si blog

„Do tej istej rieky dvakrát nevstúpiš“! A platí to i pre kariérnych diplomatov

Ak by dnes v súkromnej firme niekto „tresol dverami“ ako pán Lajčák, viac by ho ani len nepustila esbéseska ku bráne podniku…sú určité pravidlá, morálne i nepísané, že „dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš…“ Žiadny vlastník nedovolí, aby mu niekto dával výpoveď, alebo aby „tresol dverami“ pri odchode. To sa tu na Slovensku trestá už 29 rokov – nezamestnanosťou…

Tobôž ak ide o funkciu vysokého štátneho úradníka, ktorý bol dobrým kariérnym diplomatom, ale svoju kariéru nezvládol. Nezvládol. Iné je argumentovať – hoc aj nezmyslami, ktoré mu právnici vyvrátili, že „zmluva nie je záväzná“…iné je argumentovať obyvateľom Slovenska, že „právo na migráciu je ľudské právo“, keď si slovenská spoločnosť, traumatizovaná chudobou, bezdomovectvom, či čo i len 29 ročným neriešením „rómskej problematiky“ , má predstaviť, že bude z vlastných daní či z príspevkov EÚ  platený a prichádzať na Slovensko čo i len JEDEN ilegálny imigrant a bude vybavený starostlivosťou i finančnými prostriedkami, ktoré nedosahuje ani pol milióna našich starcov a nevládnych dôchodcov a ktoré nemá ani taká „hrubá“ obvyklá vrstva tzv. strednej triedy na Slovensku.

Takže, nič osobné ku kariérnemu diplomatovi a najvyššiemu zamestnancovi na Ministerstve zahraničných vecí Slovenskej republiky.

Raz ste už tresli dverami – zostaňte pekne „vonku“. Neboli ste ochotní počúvať hlas ľudu, nediplomaticky ste sa vyjadrovali – a to všetko vo vidine svetovej kariéry…zbohom!

Určite si svoje pracovné miesto na Slovensku nájdete – Richter hlási 80 tisíc voľných pracovných miest. Ste mladý, pri páse v automobilke sa udržíte.

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet viac »

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali... ale tu už ide o náš pocit domoviny...alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi viac »

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA "V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov viac »

Tibor Gašpar

Projekt Oklamaní: Gašpar chce porozprávať o tom, čo sa dialo po Kuciakovej vražde

25.08.2019 22:40

Policajný exprezident Tibor Gašpar chce ukázať, ako sa vyšetrovala dvojnásobná vražda.

chemnitz, nemeco, polícia

V Chemnitzi sa rok po dobodaní Nemca zišli stovky extrémistov

25.08.2019 20:37

Za čin bol vo štvrtok odsúdený na 9,5 roka väzenia mladý Sýrčan.

Donald Trump

Biely dom: Trump ľutuje, že clá nezdvihol ešte vyššie

25.08.2019 20:37

Donald Trump ľutuje, že clá na čínsky tovar nezvýšil ešte výraznejšie. Takto interpretuje jeho nejednoznačné slová Biely dom.

Monika Jankovská

Opozičné strany žiadajú odvolanie Jankovskej, tá sa bráni

25.08.2019 18:22, aktualizované: 20:21

SaS nevidí dôvod, aby premiér a minister spravodlivosti čakali na potvrdenie jej väziem s Kočnerom.