Založ si blog

Peter? Petra? Petro? ktorá/ktorý/ktoré že si Ty?

Takmer národný sviatok – 29.júna, sa môže o rok stať nočnou morou: Znova bude Petra a Pavla  a už je i Petry. Bude aj „onô“, čiže PETRO? Lebo už sa to priblížilo k našim hraniciam.V Rakúsku už podľa správy i tu v Pravde „rakúsky ústavný súd potvrdil, že z dohovoru vyplýva i „právo na individuálnu pohlavnú identitu“. Štátne orgány tak nemôžu určovať niektoré z pohlaví osobám, ktoré sa s tým nestotožňujú. Uvedený zákon určuje povinnosť uvádzať v registri matričných údajov pohlavie, neprikazuje však, že musí byť len výhradne mužské alebo ženské. Súd ponechal otvorenú otázku, čo zapísať do príslušného poľa v prípade intersexuálnej osoby. Ako možnosti uviedol výrazy „rôzne“, „inter“ či „otvorené“.

Ústavný súd sa zaoberal touto problematikou na podnet osoby zo spolkovej krajiny Horné Rakúsko, ktorej neumožnili zmeniť si v registri údaj týkajúci sa pohlavia na „inter“ alebo podobne.

Otázkou uvádzania tzv. tretieho pohlavia v dokladoch sa zaoberal vlani aj ústavný súd v Nemecku, ktorý nariadil zmenu príslušnej legislatívy v prospech intersexuálnych ľu­dí“.

Lenže, ako má taký chlap vedieť, s kým sa stýka? Vonkajšie pohlavné znaky podliehajú už módnym vplyvom: Končita z Rakúska má fúzy, ale je  to baba či chlap? A ako to bude s oným, čo bude ONO: Petro? Siahnuť mu na druhotné pohlavné znaky tam dolu nemožno. Neviem, či poriadny chlap bude mať chuť overovať si na notárstve, či bude randiť s Petrou či s – no pomôžte, jazykovedci, s Onom – s tým, kto bude Petro….

Tu už končí každá sranda….“Pane, Vy jste vdova?“ spomínate na čs. veselohru. A onedlho: Pani, vy ste ONO? A dnes máte náladu byť „ním, „, „ňou“, alebo „onom“.Vlastne, po slovensky máme taký výraz :“Oné“ Alebo „Onô“.

Budú ešte vôbec povolené tance? Tanečné súťaže? Lebo ak tancujú DVAJA, nie je to diskriminácia? Kto bude tancovať s tým tretím? S Onôm?

Nemali by sme sa už spamätať? Veď sme ešte nedoriešili chudobu, ešte stále máme deti z rozvrátených rodín, ešte stále máme opustené deti – a Európa s Bruselom už rieši legislatívu pre „rovnoprávnosť „oných“…

(U toho výrazu TRANS sme aspoň vedeli, že dáma či pán si želajú zmeniť pohlavie, ale tu? )

Zbyrokratizovanie zdravia – darček vlády na 2019

04.01.2019

Nedovoľte si byť chorým! Alebo mať úraz! Nedajbože šmyk na ľade a otras mozgu! Buď majte pri sebe hotovosť aspoň v päťdesiateurovkách, alebo trčte doma! Týka sa najmä dôchodcov...To, viac »

Že prečo a kto vyrába HOAXY v Pravde

22.12.2018

Poľsko má utešene dlhé hranice s Litvou. Sú susedia. Majú aj spoločnú históriu a ak idete dnes Baltickou diaľnicou Via Baltica z poľského Augustova na litovský Mariampole, do 10 hodín ste viac »

Čo prinúti občanov Slovenskej republiky? . . . .

20.12.2018

Ani zlá sociálna situácia...ani 11 Eur mesačne ako pridaná "almužna" pre milión sedemstotisíc dôchodcov pri provokačnom pridaní si poslancom a vládnym činiteľom k už i tak vysokým platom viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 94306x
Priemerná čítanosť článkov: 1654x

Autor blogu

Kategórie