Založ si blog

Peter? Petra? Petro? ktorá/ktorý/ktoré že si Ty?

Takmer národný sviatok – 29.júna, sa môže o rok stať nočnou morou: Znova bude Petra a Pavla  a už je i Petry. Bude aj „onô“, čiže PETRO? Lebo už sa to priblížilo k našim hraniciam.V Rakúsku už podľa správy i tu v Pravde „rakúsky ústavný súd potvrdil, že z dohovoru vyplýva i „právo na individuálnu pohlavnú identitu“. Štátne orgány tak nemôžu určovať niektoré z pohlaví osobám, ktoré sa s tým nestotožňujú. Uvedený zákon určuje povinnosť uvádzať v registri matričných údajov pohlavie, neprikazuje však, že musí byť len výhradne mužské alebo ženské. Súd ponechal otvorenú otázku, čo zapísať do príslušného poľa v prípade intersexuálnej osoby. Ako možnosti uviedol výrazy „rôzne“, „inter“ či „otvorené“.

Ústavný súd sa zaoberal touto problematikou na podnet osoby zo spolkovej krajiny Horné Rakúsko, ktorej neumožnili zmeniť si v registri údaj týkajúci sa pohlavia na „inter“ alebo podobne.

Otázkou uvádzania tzv. tretieho pohlavia v dokladoch sa zaoberal vlani aj ústavný súd v Nemecku, ktorý nariadil zmenu príslušnej legislatívy v prospech intersexuálnych ľu­dí“.

Lenže, ako má taký chlap vedieť, s kým sa stýka? Vonkajšie pohlavné znaky podliehajú už módnym vplyvom: Končita z Rakúska má fúzy, ale je  to baba či chlap? A ako to bude s oným, čo bude ONO: Petro? Siahnuť mu na druhotné pohlavné znaky tam dolu nemožno. Neviem, či poriadny chlap bude mať chuť overovať si na notárstve, či bude randiť s Petrou či s – no pomôžte, jazykovedci, s Onom – s tým, kto bude Petro….

Tu už končí každá sranda….“Pane, Vy jste vdova?“ spomínate na čs. veselohru. A onedlho: Pani, vy ste ONO? A dnes máte náladu byť „ním, „, „ňou“, alebo „onom“.Vlastne, po slovensky máme taký výraz :“Oné“ Alebo „Onô“.

Budú ešte vôbec povolené tance? Tanečné súťaže? Lebo ak tancujú DVAJA, nie je to diskriminácia? Kto bude tancovať s tým tretím? S Onôm?

Nemali by sme sa už spamätať? Veď sme ešte nedoriešili chudobu, ešte stále máme deti z rozvrátených rodín, ešte stále máme opustené deti – a Európa s Bruselom už rieši legislatívu pre „rovnoprávnosť „oných“…

(U toho výrazu TRANS sme aspoň vedeli, že dáma či pán si želajú zmeniť pohlavie, ale tu? )

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet viac »

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali... ale tu už ide o náš pocit domoviny...alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi viac »

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA "V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov viac »

Tibor Gašpar

Projekt Oklamaní: Gašpar chce porozprávať o tom, čo sa dialo po Kuciakovej vražde

25.08.2019 22:40

Policajný exprezident Tibor Gašpar chce ukázať, ako sa vyšetrovala dvojnásobná vražda.

chemnitz, nemeco, polícia

V Chemnitzi sa rok po dobodaní Nemca zišli stovky extrémistov

25.08.2019 20:37

Za čin bol vo štvrtok odsúdený na 9,5 roka väzenia mladý Sýrčan.

Donald Trump

Biely dom: Trump ľutuje, že clá nezdvihol ešte vyššie

25.08.2019 20:37

Donald Trump ľutuje, že clá na čínsky tovar nezvýšil ešte výraznejšie. Takto interpretuje jeho nejednoznačné slová Biely dom.

Monika Jankovská

Opozičné strany žiadajú odvolanie Jankovskej, tá sa bráni

25.08.2019 18:22, aktualizované: 20:21

SaS nevidí dôvod, aby premiér a minister spravodlivosti čakali na potvrdenie jej väziem s Kočnerom.