Založ si blog

Čo myslíte, koľko dní ešte vydržia aj naše hory to tropické sucho a horúčavy?

A čím budeme hasiť, ak nemá naša spoločnosť vybudované hasičské letectvo? Tých pár mechov s možnosťou vziať vodu a pár vrtuľníčkov? Teraz je vraj zamračené a mokro …no veď chvalabohu… o pár dní to už platiť nemusí.

Ideme zaplatiť Američanom za staré kraksne, ktoré padali ešte za čias súťaženia Migov Varšavskej zmluvy s NATO F-16.tkami, bože koľko úmrtí vtedy bolo, keď „efšestnástka padla“ na nemeckú obytnú zónu? A Čierne Orly? Ozaj reklama ako z filmu Black Hawk Down – ešte aj černosi ich „sundávali“ v hneve z oblohy.

Ale ozaj neviem, ako sa použijú tie efkyšestnástky a blekhauky z NATO na naše horiace lesy. Možno tak, že pilot –kamikadze sa obetuje a plný vody s plným mechom pádom uhasí ten požiar. A z blekhaukov kvalitne naslopaná pivom posádka bude šťať a šťať, kým neuhasia aspoň ten jeden strom…

Zamyslel sa vôbec niekto, čo sa to vôkol nás deje? Horia Atény, horí Grécko…Taliani už horeli…Španieli už horeli, ba možno i dohoreli…horia švédske lesy… a my? Čo my budeme myslíte výnimka? Dobre, teraz Tatry trochu zmylo – opýtajte sa Michala Kravčíka a lesoochranárov ako rýchlo to všetko poschne…aj lesníci vám povedia, že čo už my…puškou neuhasíš…

Nechcel by som bývať v dedinách kde jedinou únikovou cestou je úzka štreka z hôr – videli sme tie zhorené autá v Grécku– ani sa nepokúšali v nich ujsť – počuli sme o zúfalých gréckych občanoch, ktorí sa pochytali za plecia a tak spolu z celej dediny svorne umierali…ale nie, my nič, naši dobre platení poslanci majú prázdniny a to dobre platené po kvalitne vykonanej práci…naša vláda má problém s extrémistami a naše médiá sa boja pomenovať šíriace sa šialenstvo zo západu Európy, len aby zostali „korektní“… až kým …

Počul som radostného vysokoškolsky vzdelaného „slniečkára“, vraj čo sa všetci bojíte, k nám cunami z mora nedorazí, ani tornádo sa nerozbehne, ked sú tu všade kopce – lejaky v Tatrách utopili azda už tú bezstarostnosť – a teraz tŕpnime, ako dlho sa suší drevo kým sa sušina nerozpáli…máme dve miliardy na zbrojenie, nemáme ani zbla nič na protipožiarnu a preventívnu lesoochranu – pravidelné kropenie vodnými delami – lepšie využitie ako proti extrémistom, pravidelné zalievanie vytypovaných háklivých úsekov, hliadky, ktoré „postavia nie k múru, ale do cely na pár nocí“ hulákajúcich táborníkov s ohníkmi a zápalkami vo vačku…lebo veď „čo sa mi môže stať“…

Aj ja sa pýtam – čo sa mi môže stať že som to takto napísal? Aspoň dúfam, že sa verejnosť zobudí….

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet viac »

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali... ale tu už ide o náš pocit domoviny...alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi viac »

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA "V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov viac »

Tibor Gašpar

Projekt Oklamaní: Gašpar chce porozprávať o tom, čo sa dialo po Kuciakovej vražde

25.08.2019 22:40

Policajný exprezident Tibor Gašpar chce ukázať, ako sa vyšetrovala dvojnásobná vražda.

chemnitz, nemeco, polícia

V Chemnitzi sa rok po dobodaní Nemca zišli stovky extrémistov

25.08.2019 20:37

Za čin bol vo štvrtok odsúdený na 9,5 roka väzenia mladý Sýrčan.

Donald Trump

Biely dom: Trump ľutuje, že clá nezdvihol ešte vyššie

25.08.2019 20:37

Donald Trump ľutuje, že clá na čínsky tovar nezvýšil ešte výraznejšie. Takto interpretuje jeho nejednoznačné slová Biely dom.

Monika Jankovská

Opozičné strany žiadajú odvolanie Jankovskej, tá sa bráni

25.08.2019 18:22, aktualizované: 20:21

SaS nevidí dôvod, aby premiér a minister spravodlivosti čakali na potvrdenie jej väziem s Kočnerom.