Založ si blog

Čo myslíte, koľko dní ešte vydržia aj naše hory to tropické sucho a horúčavy?

A čím budeme hasiť, ak nemá naša spoločnosť vybudované hasičské letectvo? Tých pár mechov s možnosťou vziať vodu a pár vrtuľníčkov? Teraz je vraj zamračené a mokro …no veď chvalabohu… o pár dní to už platiť nemusí.

Ideme zaplatiť Američanom za staré kraksne, ktoré padali ešte za čias súťaženia Migov Varšavskej zmluvy s NATO F-16.tkami, bože koľko úmrtí vtedy bolo, keď „efšestnástka padla“ na nemeckú obytnú zónu? A Čierne Orly? Ozaj reklama ako z filmu Black Hawk Down – ešte aj černosi ich „sundávali“ v hneve z oblohy.

Ale ozaj neviem, ako sa použijú tie efkyšestnástky a blekhauky z NATO na naše horiace lesy. Možno tak, že pilot –kamikadze sa obetuje a plný vody s plným mechom pádom uhasí ten požiar. A z blekhaukov kvalitne naslopaná pivom posádka bude šťať a šťať, kým neuhasia aspoň ten jeden strom…

Zamyslel sa vôbec niekto, čo sa to vôkol nás deje? Horia Atény, horí Grécko…Taliani už horeli…Španieli už horeli, ba možno i dohoreli…horia švédske lesy… a my? Čo my budeme myslíte výnimka? Dobre, teraz Tatry trochu zmylo – opýtajte sa Michala Kravčíka a lesoochranárov ako rýchlo to všetko poschne…aj lesníci vám povedia, že čo už my…puškou neuhasíš…

Nechcel by som bývať v dedinách kde jedinou únikovou cestou je úzka štreka z hôr – videli sme tie zhorené autá v Grécku– ani sa nepokúšali v nich ujsť – počuli sme o zúfalých gréckych občanoch, ktorí sa pochytali za plecia a tak spolu z celej dediny svorne umierali…ale nie, my nič, naši dobre platení poslanci majú prázdniny a to dobre platené po kvalitne vykonanej práci…naša vláda má problém s extrémistami a naše médiá sa boja pomenovať šíriace sa šialenstvo zo západu Európy, len aby zostali „korektní“… až kým …

Počul som radostného vysokoškolsky vzdelaného „slniečkára“, vraj čo sa všetci bojíte, k nám cunami z mora nedorazí, ani tornádo sa nerozbehne, ked sú tu všade kopce – lejaky v Tatrách utopili azda už tú bezstarostnosť – a teraz tŕpnime, ako dlho sa suší drevo kým sa sušina nerozpáli…máme dve miliardy na zbrojenie, nemáme ani zbla nič na protipožiarnu a preventívnu lesoochranu – pravidelné kropenie vodnými delami – lepšie využitie ako proti extrémistom, pravidelné zalievanie vytypovaných háklivých úsekov, hliadky, ktoré „postavia nie k múru, ale do cely na pár nocí“ hulákajúcich táborníkov s ohníkmi a zápalkami vo vačku…lebo veď „čo sa mi môže stať“…

Aj ja sa pýtam – čo sa mi môže stať že som to takto napísal? Aspoň dúfam, že sa verejnosť zobudí….

Menševici?

11.11.2018

Voľby do obecných samospráv -komunálne voľby na Slovensku vyhrali menševici. Veď ich všade volilo iba do 35 až 44 percent voličov a teda obyvateľov Slovenskej republiky. Niekto sa donedávna viac »

Vždy si nájdu palicu, ktorou možno *psa biť*?

19.09.2018

Šéf Finančnej správy odstupuje o týždeň k 1.októbru. Dokonale zorganizoval slovenskú finančnú správu, ohrozil veľa špekulantov a podvodníkov, ale zrazu už má toho dosť a odstupuje. Na viac »

Len ste sa rehlili „Ani zrnu nazmar“ za socializmu, teraz sa rozčulujete na jablkách?

15.09.2018

Veta „S úrodou to u nás vyzerá katastrofálne, máme neskutočné množstvo jabĺk, ktoré, žiaľ, nevieme predať.“ Škandál: lebo tisíce slovenských detí a desaťtisíce starých ľudí by viac »

dvojičky

Oddelené siamské dvojičky z Bhutánu po zákroku už ukazujú šibalskú tvár

15.11.2018 23:10

15-mesačné dvojičky Nima a Dawa boli spojené trupmi a mali aj spoločnú pečeň. Oddelili ich v Austrálii.

sofia, migranti,

Migračný pakt OSN neratifikuje ani Estónsko

15.11.2018 22:34

Pakt by mali vlády oficiálne prijať na konferencii v marockom Marrákeši v decembri.

Brexit

Väčšina Britov je proti brexitu a chce druhé referendum

15.11.2018 21:59

Britská stanica Sky News zverejnila dnes nový prieskum.

putin, pence

Putin a Pence debatovali v Singapure o kontrole zbraní

15.11.2018 20:40

Putin povedal, že pokiaľ sa uskutoční očakávané stretnutie s Trumpom, budú spolu hovoriť aj o Sýrii, Severnej Kórei a Iráne.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 51
Celková čítanosť: 80049x
Priemerná čítanosť článkov: 1570x

Autor blogu

Kategórie