Založ si blog

Čo myslíte, koľko dní ešte vydržia aj naše hory to tropické sucho a horúčavy?

A čím budeme hasiť, ak nemá naša spoločnosť vybudované hasičské letectvo? Tých pár mechov s možnosťou vziať vodu a pár vrtuľníčkov? Teraz je vraj zamračené a mokro …no veď chvalabohu… o pár dní to už platiť nemusí.

Ideme zaplatiť Američanom za staré kraksne, ktoré padali ešte za čias súťaženia Migov Varšavskej zmluvy s NATO F-16.tkami, bože koľko úmrtí vtedy bolo, keď „efšestnástka padla“ na nemeckú obytnú zónu? A Čierne Orly? Ozaj reklama ako z filmu Black Hawk Down – ešte aj černosi ich „sundávali“ v hneve z oblohy.

Ale ozaj neviem, ako sa použijú tie efkyšestnástky a blekhauky z NATO na naše horiace lesy. Možno tak, že pilot –kamikadze sa obetuje a plný vody s plným mechom pádom uhasí ten požiar. A z blekhaukov kvalitne naslopaná pivom posádka bude šťať a šťať, kým neuhasia aspoň ten jeden strom…

Zamyslel sa vôbec niekto, čo sa to vôkol nás deje? Horia Atény, horí Grécko…Taliani už horeli…Španieli už horeli, ba možno i dohoreli…horia švédske lesy… a my? Čo my budeme myslíte výnimka? Dobre, teraz Tatry trochu zmylo – opýtajte sa Michala Kravčíka a lesoochranárov ako rýchlo to všetko poschne…aj lesníci vám povedia, že čo už my…puškou neuhasíš…

Nechcel by som bývať v dedinách kde jedinou únikovou cestou je úzka štreka z hôr – videli sme tie zhorené autá v Grécku– ani sa nepokúšali v nich ujsť – počuli sme o zúfalých gréckych občanoch, ktorí sa pochytali za plecia a tak spolu z celej dediny svorne umierali…ale nie, my nič, naši dobre platení poslanci majú prázdniny a to dobre platené po kvalitne vykonanej práci…naša vláda má problém s extrémistami a naše médiá sa boja pomenovať šíriace sa šialenstvo zo západu Európy, len aby zostali „korektní“… až kým …

Počul som radostného vysokoškolsky vzdelaného „slniečkára“, vraj čo sa všetci bojíte, k nám cunami z mora nedorazí, ani tornádo sa nerozbehne, ked sú tu všade kopce – lejaky v Tatrách utopili azda už tú bezstarostnosť – a teraz tŕpnime, ako dlho sa suší drevo kým sa sušina nerozpáli…máme dve miliardy na zbrojenie, nemáme ani zbla nič na protipožiarnu a preventívnu lesoochranu – pravidelné kropenie vodnými delami – lepšie využitie ako proti extrémistom, pravidelné zalievanie vytypovaných háklivých úsekov, hliadky, ktoré „postavia nie k múru, ale do cely na pár nocí“ hulákajúcich táborníkov s ohníkmi a zápalkami vo vačku…lebo veď „čo sa mi môže stať“…

Aj ja sa pýtam – čo sa mi môže stať že som to takto napísal? Aspoň dúfam, že sa verejnosť zobudí….

Zbyrokratizovanie zdravia – darček vlády na 2019

04.01.2019

Nedovoľte si byť chorým! Alebo mať úraz! Nedajbože šmyk na ľade a otras mozgu! Buď majte pri sebe hotovosť aspoň v päťdesiateurovkách, alebo trčte doma! Týka sa najmä dôchodcov...To, viac »

Že prečo a kto vyrába HOAXY v Pravde

22.12.2018

Poľsko má utešene dlhé hranice s Litvou. Sú susedia. Majú aj spoločnú históriu a ak idete dnes Baltickou diaľnicou Via Baltica z poľského Augustova na litovský Mariampole, do 10 hodín ste viac »

Čo prinúti občanov Slovenskej republiky? . . . .

20.12.2018

Ani zlá sociálna situácia...ani 11 Eur mesačne ako pridaná "almužna" pre milión sedemstotisíc dôchodcov pri provokačnom pridaní si poslancom a vládnym činiteľom k už i tak vysokým platom viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

asimo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 94316x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie