Založ si blog

Ukrajina je už od Majdanu vo vojnovom stave, neviete?

Vojnové lode Ukrajiny smerovali  teraz do prístavu Mariupol, čo je mesto v Doneckej oblastii obsadené prápormi  AZOV ešte v 2016 a je na frontovej línii občianskej vojny vnútri Ukrajiny. Západ ako sklerotik stále tvrdí, že „teraz“ je agresia – ale koľko ráz už od  2014 odtiaľ ukrajinské sily vytláčali povstalcov a naopak? Respektíve, ak by nebolo prímerie, asi by dávno patril Mariupol Doneckej ľudovej republike.

Stanné právo je na Ukrajine od streľby snajperov do davu na námestí Majdan v Kyjeve, nakoniec vojnový stav je tiež už roky, tisíce ukrajinských mužov zmrzačených, množstvo podnikov a poľnohospodárstvo znivočené…všade vojaci a vojnová mašinéria – tomu sa hovorí ako? V máji 2014 sa konal pogrom na proruských občanoch v Odese, desiatky z nich upálených, Krym sa odtrhol a Donecká a Luhanská republiky sa bránia – a to je čo ak nie vojnový stav?

Porošenkovi ohromne vyhovuje vyhlásenie vojnového stavu: veď už má prázdnu kasu a vojnové rekvirácie azda pomôžu – zoberú auto, zaberú budovy, zrekvirujú čo sa dá….a hlavne : konečne oficiálne pustia „amerických ochrancov“ …

nie, nebojte sa, občania Slovenska, to len jedna krajina na východ od nás totálne padá, rúca sa ekonomicky a vtedy treba vždy vyhlásiť vojnu: …alebo aspoň zviesť na vojnový stav tú biedu, ktorá za tých pár rokov na Ukrajine vznikla….

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet viac »

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali... ale tu už ide o náš pocit domoviny...alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi viac »

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA "V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov viac »

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Najvýnosnejšie investície majú byť v tomto roku do akcií

19.01.2020 14:06

Po investične výnimočne priaznivom roku 2019 očakávajú trhy v nasledujúcich 12 mesiacoch nižšie zhodnotenie investícií.

truban bugár

Bugár: Rozhodnutie o prepustení Trnku bolo prekvapivé. Podľa Trubana sa politici iba vyhovárajú

19.01.2020 13:26

V relácii RTVS O 5 minút 12 diskutovali predseda strany Mosta-Híd Béla Bugár a líder koalície PS/Spolu Michal Truban.

jadrova elektraren mochovce

Slováci chcú znížiť emisie cez jadro, Rakúšania ho chcú vygumovať

19.01.2020 13:21

Slovensko si nevie predstaviť, že by ciele v oblasti klímy splnilo bez využívania jadrovej energie. Rakúsko chce byť čisto zelené skôr ako ostatní.

SR oslobodenie75 prezidentka Grúň spomienka čaputová

Čaputová: Fašizmus pestuje v ľuďoch hnev a pohŕdanie inými

19.01.2020 13:00, aktualizované: 14:16

Prezidentka to skonštatovala počas spomienkového podujatia pri príležitosti 75. výročia vypálenia obcí Ostrý Grúň a Kľak nacistickými jednotkami.