Založ si blog

Ukrajina je už od Majdanu vo vojnovom stave, neviete?

Vojnové lode Ukrajiny smerovali  teraz do prístavu Mariupol, čo je mesto v Doneckej oblastii obsadené prápormi  AZOV ešte v 2016 a je na frontovej línii občianskej vojny vnútri Ukrajiny. Západ ako sklerotik stále tvrdí, že „teraz“ je agresia – ale koľko ráz už od  2014 odtiaľ ukrajinské sily vytláčali povstalcov a naopak? Respektíve, ak by nebolo prímerie, asi by dávno patril Mariupol Doneckej ľudovej republike.

Stanné právo je na Ukrajine od streľby snajperov do davu na námestí Majdan v Kyjeve, nakoniec vojnový stav je tiež už roky, tisíce ukrajinských mužov zmrzačených, množstvo podnikov a poľnohospodárstvo znivočené…všade vojaci a vojnová mašinéria – tomu sa hovorí ako? V máji 2014 sa konal pogrom na proruských občanoch v Odese, desiatky z nich upálených, Krym sa odtrhol a Donecká a Luhanská republiky sa bránia – a to je čo ak nie vojnový stav?

Porošenkovi ohromne vyhovuje vyhlásenie vojnového stavu: veď už má prázdnu kasu a vojnové rekvirácie azda pomôžu – zoberú auto, zaberú budovy, zrekvirujú čo sa dá….a hlavne : konečne oficiálne pustia „amerických ochrancov“ …

nie, nebojte sa, občania Slovenska, to len jedna krajina na východ od nás totálne padá, rúca sa ekonomicky a vtedy treba vždy vyhlásiť vojnu: …alebo aspoň zviesť na vojnový stav tú biedu, ktorá za tých pár rokov na Ukrajine vznikla….

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet odteraz už bude iný: MY SAMI MÁME MÁLO. To je prvý zákon, ktorý môžeme v sebe schváliť bez toho, že by sme sa previnili vlastnému svedomiu. Nemyslím len nás Slovákov, myslím [...]

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali… ale tu už ide o náš pocit domoviny…alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi rokmi sme nadávali na komunistov…nuž, mali svoju ideológiu a boli medzi nimi kariéristi, alebo hlboko veriaci v komunizmus…. Ale toto tu? Čo to tu je? Srbi museli [...]

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA „V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov nevie pokryť rastúce zákazky bez pracovníkov zo Srbska a z Ukrajiny.“ NIE JE TO PRAVDA! PODNIKY BY RADY ZAMESTNALI A NAŠINCI BY RADI PRACOVALI: Ale nemajú ako o sebe vedieť. [...]

matovič

Lockdown sa spojí s celoslovenským testovaním. Začne sa už v pondelok

17.01.2021 19:12, aktualizované: 19:21

Vláda predĺžila zákaz vychádzania. Od 27. januára bude na cestu do práce či na vychádzku do prírody potrebný negatívny test.

rys, Bojnice

V Bojniciach sa starajú o rysa so zlomeninou panvy

17.01.2021 18:30

V Lehote pod Vtáčnikom odchytili ťažko zranenú samicu rysa ostrovida. Zotavuje sa v bojnickej zoo, čaká ju náročná operácia.

vakcína, Nitra, Vladimír Krčméry

Krčméry: Viem si predstaviť, že by boli seniori zaočkovaní do Veľkej noci

17.01.2021 17:40

Slovensko potrebuje v boji proti pandémii pokračovať v prísnom lockdowne, myslí si dátový analytik Ivan Bošňák.

navaľný navalnyj

Navaľnyj sa vracia do Ruska

17.01.2021 16:25, aktualizované: 17:17

Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj sa v Nemecku od augusta zotavoval z pokusu o otravu. V Rusku mu po návrate hrozí zatknutie.