Založ si blog

Že prečo a kto vyrába HOAXY v Pravde

Poľsko má utešene dlhé hranice s Litvou. Sú susedia. Majú aj spoločnú históriu a ak idete dnes Baltickou diaľnicou Via Baltica z poľského Augustova na litovský Mariampole, do 10 hodín ste  na severe Pobaltia v Estónskej Narwe, čo je takmer hranica s Ruskom....tak načo a komu by bol podmorský kábel? Vieme načo – aby sa rozprúdila debata, ako Ruský Kaliningrad „trčí“ v Európe – asi to má byť v roku 2019 ďalší „záchytný“ bod STUDENEJ VOJNY. Odstrániť ruský Kaliningrad. Lebo kvôli nemu sa musia nákladne vyrábať podmorské káble pre spojenie s Pobaltím….A hlúpi Poliaci  američanom naletia….

páči sa mi ten článok. Tak si ho tu zacitujme priamo, teraz už naň pozerajte tým iným uhlom pohľadu:

„Poľsko a Litvu spojí podmorský kábel

Prevádzkovatelia rozvodných sietí v Poľsku a Litve sa v rámci plánov na prepojenie sietí pobaltských štátov s ostatnými krajinami Európskej únie dohodli, že do roku 2025 položia podmorský kábel pre vysokonapäťové jednosmerné prenosové spojenie (HVDC).

Dohodu o spolupráci podpísali v piatok poľská spoločnosť PSE a litovská Litgrid, uviedla agentúra Reuters.

Eurokomisár pre energetiku a ochranu klímy Miguel Arias Caňete uviedol, že cezhraničný projekt je jasným signálom toho, ako politické a profesijné dohody pomohli trom pobaltským štátom získať plnú kontrolu nad svojimi elektrickými sieťami.

V júni predstavitelia pobaltských krajín, Poľska a Európskej únie podpísali dlho očakávanú dohodu o napojení svojich rozvodných sústav na sieť Európskej únie do roku 2025. Zároveň sa odpoja od ruskej sústavy.

Podľa dohody budú štáty používať existujúce elektrické vedenie LitPol Link, ktoré spája Litvu s Poľskom, a nový kábel pod Baltským morom, ktorý povedie okolo teritoriálnych vôd ruskej kaliningradskej enklávy.

ČTK 22.12.2018 00:46″

 

Naša vďaka Geremu tlmočená Salvinim: Nech sa stane vzorom všetkým čo chcú pomôcť

12.08.2019

Človek predsa len cíti humanizmus v duši, najmä v kresťanskej Európe. Dlho sme boli manipulovaní a vydieraní práve poukazom na naše svedomie. Ale zmenilo sa to v nedeľu 11.augusta 2019 a svet odteraz už bude iný: MY SAMI MÁME MÁLO. To je prvý zákon, ktorý môžeme v sebe schváliť bez toho, že by sme sa previnili vlastnému svedomiu. Nemyslím len nás Slovákov, myslím [...]

Feťáci chcú do vlády, mafiáni sú už v nej, úžerníci zakladajú strany. ..

08.08.2019

Bože čo sa to deje na tom mojom milom rodnom Slovensku? Nečudujem sa že sme všetci čo sme mali rozum ušli, emigrovali… ale tu už ide o náš pocit domoviny…alebo ho už nemáme? Pred tridsiatimi rokmi sme nadávali na komunistov…nuž, mali svoju ideológiu a boli medzi nimi kariéristi, alebo hlboko veriaci v komunizmus…. Ale toto tu? Čo to tu je? Srbi museli [...]

Len rezignovaný povzdych: A mňa prečo nevezmú? !! !

21.07.2019

Demagógia masmédií hlavného prúdu a pravicových politikov: Stotisíc miest je voľných, Srbom plat 500 eur stačí EKONOMIKA „V priemyselne rozvinutých častiach Slovenska čoraz viac podnikov nevie pokryť rastúce zákazky bez pracovníkov zo Srbska a z Ukrajiny.“ NIE JE TO PRAVDA! PODNIKY BY RADY ZAMESTNALI A NAŠINCI BY RADI PRACOVALI: Ale nemajú ako o sebe vedieť. [...]

USA Biden summit demokracia prejav

Biden oznámil vznik nového fondu na podporu svetovej demokracie

29.03.2023 22:20

Americký prezident to vyhlásil počas virtuálneho summitu, ktorý sám organizoval. Vystúpila na ňom aj Čaputová či Zelenskyj.

Pápež František

Pápež František je hospitalizovaný, má infekciu dýchacích ciest

29.03.2023 21:08, aktualizované: 21:30

Nemá ísť o ochorenie COVID-19, ale potrebuje niekoľkodňovú liečbu, uviedol Vatikán.

Kyberbezpečnosť / Ransomware / Hacker / Heker / Technológie /

Rusko vystupňovalo kyberútoky na spojencov Ukrajiny

29.03.2023 21:00

Ich cieľom je skôr vyvolať chaos než zničiť infraštruktúru.

OSN / Organizácia spojených národov /

Valné zhromaždenie OSN schválilo historickú klimatickú rezolúciu

29.03.2023 20:59

Rezolúcia vyzýva Medzinárodný súdny dvor v Haagu, aby stanovil právne povinnosti štátov v boji proti klimatickej zmene.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 180816x
Priemerná čítanosť článkov: 2699x

Autor blogu

Kategórie